ID: 82114394
Atnaujintas prieš 1 d.
272
Tarpukario nenaudota 36 kortu kaladė
6
Įgyvendinkite įvairiausius su savo namais susijusius planus. Itin paprasta – užpildykite paraišką ir atsakymą gaukite iš karto. Pinigai pervedami į jūsų banko sąskaitą.
Parduodame arba keičiame į kitus tarpukario eksponatus nenaudotą 36 kortų kaladę. Tarpukariu kortos buvo ne tik meno kūrinys, bet ir valstybės monopolis.
Nuo 1924 m. sausio 1 d. įsigaliojus įstatymui, kortų gamyba priklausė Finansų, Prekybos ir Pramonės ministerijai, o prekybą vykdė tik Lietuvos bankas ir jo skyriai visoje šalyje.
Kiekviena kaladė buvo registruojama, o panaudotos – netgi grąžinamos sunaikinti.
Tarpukario Lietuvoje valstybinė buvo ne tik degtinė, bet ir kortos. Nuo 1924 m. šalyje galiojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Be to, valdžia skelbė konkursą, kurio metu Lietuvos dailininkai galėjo kurti kortas su Lietuvos simbolika. Konkursą laimėjusio dizaino kortas valstybė spausdino ir platino.
1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis. Pagal Vyriausybės patvirtintas taisykles, teisė gaminti kortas priklausė Finansų, Prekybos ir Pramonės ministerijai, o pardavinėti kortas galėjo Lietuvos bankas arba įstaigos ir asmenys, gavę 20 litų kainuojantį leidimą.
Apie skelbimą
Skelbimo ID 82114394
Atnaujintas prieš 1 d.
Skaitytas 272
Įsimintas 6
Komentarai
Skaityti komentarus (0)